Mam dzieci, co teraz? Pomocna rada na temat rodzicielstwa

Jeśli szukasz nowych sposobów na poprawę swojego rodzicielstwa, pomocne rady innych mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby poczuć, że robisz to, co najlepsze dla swoich dzieci. Each sytuacja i rodzina jest unikalna, ale ten artykuł ma niektóre praktyczne i pożytecznie porady które każdy może używać.

Dla rodziców dzieci, które są wybredne, ważne jest, aby dać dziecku to, co lubi. Chociaż możesz czuć się sfrustrowany, że Twoje dziecko je te same potrawy, ważne jest, aby coś zjadło, nawet jeśli jest to ta sama rzecz w kółko.

Zabawa z dziećmi

Znajdź czas na zabawę z dziećmi każdego dnia. Czas zabawy pomaga Wam i Waszym dzieciom się poruszać, co korzystnie wpływa na Wasze zdrowie. Zabawa sprzyja również kreatywności, interakcji społecznej, wyobraźni i dobrej samoocenie. Aktywna zabawa jest lepsza niż pasywna, więc zabierz swoje dzieci do parku lub na podwórko i pozwól im uwolnić swoje wewnętrzne dziecko.

Podczas karmienia piersią nie staraj się karmić dziecka według ścisłego harmonogramu. Pozwalając dziecku jeść wtedy, kiedy jest głodne, pozwolisz, aby Twoje zapasy i głód dziecka rozwijały się zgodnie z potrzebami. Jeśli będziesz próbowała karmić dziecko o ustalonej porze, nie będzie ono ssało tak mocno, a Twoje ciało nie zareaguje wypuszczeniem mleka. Twoje dziecko wie, kiedy jest głodne, więc podążaj za jego wskazówkami.

Aby wzmocnić więź między Tobą a Twoim dzieckiem i wspomóc jego rozwój poznawczy, wyłącz telewizor! Ogranicz oglądanie telewizji do specjalnych okazji – dzieci, które spędzają bardzo mało czasu na oglądaniu telewizji są bardziej kompetentne społecznie, bardziej kompetentne akademicko oraz bardziej kreatywne i pomysłowe niż ich rówieśnicy oglądający telewizję.

Pierwsze dziecko

Kiedy masz pierwsze dziecko, nie kupuj wszystkich gadżetów dostępnych na rynku. Istnieje milion produktów dla niemowląt, a prawda jest taka, że większość z nich nie jest Ci potrzebna. Kupowanie miliona rzeczy tylko zagraca dom i kosztuje więcej pieniędzy, niż trzeba wydać.

Naucz się karmić piersią swoje dziecko w miejscach publicznych, abyś mogła karmić piersią przez pierwszy rok życia swojego dziecka. Matki, które nie nauczyły się, jak dyskretnie karmić piersią w miejscach publicznych, zwykle zaczynają oferować butelki, a to zazwyczaj jest początkiem końca związku z karmieniem piersią.

Oto fajna wskazówka dla rodziców bliźniąt: Pomaluj paznokcie u nóg swoich bliźniaków, aby pomóc im odróżnić się od siebie. Jako niemowlęta, nawet braterskie bliźnięta mogą wyglądać tak podobnie, że może być niemożliwe, aby wiedzieć, kto jest kim, zwłaszcza gdy jesteś pozbawiony snu. Przydziel każdemu dziecku kolor lakieru do paznokci i pomaluj tylko jeden paznokieć u każdego z nich, aby nie było wątpliwości, kto jest kim!

Jakie zabawki dla dzieci?

Jeśli Twoje dzieci bawią się zabawkami i zestawami, które mają dziesiątki maleńkich części, użyj arkusza ciasteczek jako maty. Podniesione krawędzie zapobiegną rozrzuceniu małych elementów i ich zagubieniu na zawsze. A sprzątanie jest proste: wystarczy przechylić blachę z ciasteczkami i wsypać wszystko z powrotem do pudełka lub pojemnika.

Użyj swojego smartfona, aby śledzić zmiany pieluszek i karmienia dziecka. Możesz pobrać aplikację, która będzie zapisywać, co robisz z dzieckiem. Jest to szczególnie przydatne podczas wizyt u pediatry, który może potrzebować szczegółowych informacji na temat rutyny Twojego dziecka.

Jak widać z porad w tym artykule, dobra rada rodzicielska może dać ci pomoc, której potrzebujesz, aby być najlepszym rodzicem, jakim możesz być dla swoich dzieci. Bez względu na to, jaka jest twoja rzeczywista sytuacja, możesz znaleźć kilka solidnych porad, które pomogą ci teraz ruszyć w drogę.