Nowe wskazówki i sztuczki dla idących na studia

Wybierasz się na studia po raz pierwszy? Czy to Cię przytłacza? Całe doświadczenie w college’u jest zupełnie inne od wszystkich innych. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które mogą sprawić, że czas spędzony w college’u będzie mniej stresujący i bardziej udany. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, a możesz mieć wspaniałą karierę w college’u. Dobrą wskazówką, jeśli myślisz o pójściu na studia jest to, aby uzyskać wszystkie swoje ogólne wykształcenie z drogi. Oznacza to, że weźmiesz swoje podstawowe zajęcia w community college, tak, że kiedy w końcu jesteś w college’u, jesteś w stanie wziąć dobre zajęcia, które są warte pieniędzy. Znajdź miejsce do nauki, które będzie sprzyjać twojemu stylowi studiowania. Jeśli możesz uczyć się w ciszy, to pokój w akademiku może być w porządku. Jeśli jednak potrzebujesz prywatności i ciszy, znajdź cichy kącik w jednej z mniej popularnych części biblioteki lub spokojne i relaksujące miejsce na zewnątrz.

Podejmij wysiłek, aby poznać każdego z instruktorów. Wykorzystaj godziny urzędowania, aby odwiedzić każdego instruktora przynajmniej raz w ciągu semestru. Jeśli instruktor prowadzi zajęcia na Twoim kierunku lub zamierzonym kierunku, spędzaj więcej czasu w godzinach biurowych. Kiedy będziesz potrzebował listu polecającego, będzie to łatwiejsze, jeśli twoi instruktorzy cię znają. Zdobądź co najmniej jeden z ogólnych wymagań edukacyjnych zrobionych i zakończonych w pierwszym semestrze. Rozważ wzięcie przerażającej klasy, aby mieć to za sobą, a nie mieć to wisi nad głową i strach.

Jedź autobusem do szkoły. Jazda autobusem do szkoły jest szybka, łatwa i darmowa w większości miast uniwersyteckich. Możesz wyciąć czas, który normalnie spędzasz na szukaniu miejsc parkingowych. Zaoszczędzisz również pieniądze zarówno na paliwo, jak i na karnety parkingowe. Jest to również sposób, aby „pójść na zielono”. Przed przystąpieniem do testu, zrób dokładny przegląd swoich notatek. Studiowanie jest kluczowe dla testu, ale kompletny przegląd notatek tuż przed przystąpieniem do testu może utrzymać informacje świeże w umyśle. Im świeższe informacje są w Twojej głowie, tym łatwiej zapamiętasz je podczas testu. To może drastycznie poprawić twoje wyniki.

Zarabianie pieniędzy na studiach

Jeśli próbujesz zarobić trochę dodatkowych pieniędzy, gdy jesteś poza szkołą i nie chcesz, aby to kolidowało z Twoimi studiami, powinieneś sprawdzić pracę w studium. W większości przypadków będziesz w stanie znaleźć pracę w swojej dziedzinie i będziesz mógł się czegoś nauczyć. Poczekaj z zakupem książek po pierwszych zajęciach, aby upewnić się, że kupujesz tylko wymagane książki. Może się okazać, że niektóre z nich nie będą Ci nawet potrzebne. Na zajęciach online rzadko korzysta się z książek, więc nie kupuj ich od razu. Często wykłady i lektury online wystarczą, abyś dobrze poradził sobie z kursem.

Będąc na studiach, poszukaj stażu. Staż daje Ci szansę na doświadczenie, jak może wyglądać życie po ukończeniu studiów. Możesz nawet otrzymać ofertę pracy od firmy, w której odbywasz staż! Na kampusie powinien być dział, który pomoże Ci w znalezieniu stażu, więc skorzystaj z niego. Kiedy decydujesz, gdzie usiąść w klasie, staraj się unikać swoich przyjaciół i pozostać blisko przodu klasy. Zmniejszy to Twoje szanse na niepotrzebne spotkania towarzyskie i pomoże Ci się skupić podczas wykładu. Ponadto, pokaże to Twojemu profesorowi, że masz na myśli biznes i jesteś aktywnym uczestnikiem zajęć.

Pójście na studia w niepełnym wymiarze godzin jest dobrym sposobem na zrównoważenie zapracowanego życia, ale pamiętaj, że pójście na studia w pełnym wymiarze godzin sprawi, że będziesz się kwalifikować do większej liczby stypendiów. Poświęć trochę czasu na porównanie swoich możliwości i zastanów się nad rozmową z pracodawcą na temat zmiany harmonogramu, abyś mógł chodzić do szkoły w pełnym wymiarze godzin. Twoje pierwsze doświadczenie z college’em może być nieco przytłaczające, jeśli nie wiesz, czego się spodziewać. Wypróbuj wskazówki zawarte w tym artykule, a przekonasz się, że czas spędzony w college’u może być wszystkim, co kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Powodzenia w dążeniu do zdobycia wyższego wykształcenia.